Sprzęt ITTEDEnglish

Dostawa sprzętu IT na potrzeby projektu Kontrola raka szyjki macicy poprzez równy dostęp do wysokiej jakości usług: wzmocnienie zdolności krajowego programu badań przesiewowych – CLARA

Universitatea de Medicina si Farmacie "Carol Davila"Bucuresti, RumuniaOgłoszenie 773368-2026 · Znak sprawy: 8859

W skrócie

Universitatea de Medicina si Farmacie "Carol Davila" (Bucuresti, Rumunia) ogłasza przetarg: Dostawa sprzętu IT na potrzeby projektu Kontrola raka szyjki macicy poprzez równy dostęp do wysokiej jakości usług: wzmocnienie zdolności krajowego programu badań przesiewowych – CLARA. Termin składania ofert: 8 gru 2026, 14:00 CET. Wartość szacunkowa: 39 880 RON, czas realizacji: 3 mies., części: 2. Wykonawca musi wykazać m.in.: certyfikaty.

Oficjalne ogłoszenieDokumenty zamówienia

Masz konto? Otwórz w aplikacji

Tłumaczenie oficjalnego ogłoszenia. Wiążący jest tekst oryginalny.

Za darmo · bez konta

Otrzymuj takie przetargi e-mailem

Podobne przetargi (Sprzęt IT · Rumunia) raz w tygodniu, tylko gdy się pojawią. Bez konta.

Tylko adres firmowy. Nie przyjmujemy skrzynek Gmail, Outlook, WP, Onet i podobnych.

Najważniejsze dane

Termin składania ofert
39 880 RON
Wartość szacunkowa
3 mies.
Czas trwania
Przetarg nieograniczony
Tryb
6 lis 2026
Opublikowano
773368-2026
Numer ogłoszenia
8859
Znak sprawy
Serwery (48820000)
Główny kod CPV
RO321
Miejsce realizacji (NUTS)
2
Części

Terminy

Wszystkie daty z ogłoszenia i jego zmian, w kolejności. Czas: Warszawa.

  1. Publikacja ogłoszenia

  2. Otwarcie ofert

  3. Termin składania ofert

Czego chce zamawiający

Partia 1 - Sprzęt IT - 39.879.60 lei bez VAT, nie przekroczy szacowanej całkowitej wartości partii i szacunkowej wartości każdego sprzętu w ramach partii:

  • Desktop system
  • 2 szt.
  • 9.704,78 lei bez VAT
  • Klawiatura + mysz
  • 2 szt
  • 447,92 lei bez VAT
  • Wielofunkcyjny monitor
  • 2 szt.
  • 2.051,24 lei bez VAT
  • Video projector
  • 1 pc
  • 3.600,00 lei bez VAT
  • Laptop
  • 1 pc
  • 5.500,00 lei bez VAT
  • 1 szt
  • 14.000,00 lei bez VAT
  • 1 pc

Kody CPV

  • 48820000Serwerygłówny
  • 30232110Drukarki laserowe

Części zamówienia (2)

Zamówienie podzielono na 2 części. Ofertę można złożyć na wybrane części, jeśli dokumenty na to pozwalają.

  1. Część 1Sprzęt IT

    Wartość szacunkowa:
    39 880 RON
    Czas realizacji:
    3 mies.
    Miejsce (NUTS):
    RO321
    CPV:
    30232110 · Drukarki laserowe

    Partia 1 - Sprzęt IT - 39.879.60 lei bez VAT, nie przekroczy szacowanej całkowitej wartości partii i szacunkowej wartości każdego sprzętu w ramach partii: - Desktop system - 2 szt. - 9.704,78 lei bez VAT - Klawiatura + mysz - 2 szt - 447,92 lei bez VAT - Wielofunkcyjny monitor - 2 szt. - 2.051,24 lei bez VAT - Video projector - 1 pc - 3.600,00 lei bez VAT - Laptop - 1 pc - 5.500,00 lei bez VAT - 1 szt - 14.000,00 lei bez VAT - 1 pc

  2. Część 2Centrum danych

    Wartość szacunkowa:
    1,7 mln RON
    Czas realizacji:
    3 mies.
    Miejsce (NUTS):
    RO321
    CPV:
    48820000 · Serwery

    Lot 2 – Data center – 1.665.370,00 lei fara TVA, nu se va depasi valoarea estimata totala a lotului si nici valoarea estimata a fiecarui echipament din cadrul lotului: - Sistem server AI – 1 buc – 625.000,00 lei fara TVA - Sistem accelerator AI – 1 buc – 75.000,00 lei fara TVA - Sistem de tip storage – 1 buc - 329.550,00 lei fara TVA - Firewall de tip next-generation firewall – 1 buc – 83.820,00 lei fara TVA - Switch – 1 buc – 115.000,00 lei fara TVA - Server backup – 1 buc – 62.000,00 lei fara TVA - Rack si accesorii - 1 buc – 10.000,00 lei fara TVA - Licenta software sistem de virtualizare – 1 buc – 175.000,00 lei fara TVA - Licenta sistem de backup cu imutabilitate – 1 buc – 190.000,00 lei fara TVA

Warunki udziału i wymagane dokumenty

Warunki, które ogłoszenie każe wykazać, i dokumenty, których żąda. Pełny tekst poniżej.

Warunki z ogłoszenia

  • CertyfikatyCertyfikaty firmy lub personelu wskazane w ogłoszeniu

Wykryte automatycznie w opublikowanym ogłoszeniu. Zawsze potwierdź w dokumentach zamówienia.

Pokaż tekst ogłoszenia (3)

Podmioty gospodarcze składające ofertę (oferent, oferent stowarzyszony, podwykonawca) muszą udowodnić formę rejestracji zgodnie z prawem państwa zamieszkania, prowadząc do tego, że zostały one utworzone zgodnie z prawem, że nie znajdują się w żadnej z sytuacji unieważnienia konstytucji oraz że posiadają kwalifikacje zawodowe do prowadzenia działalności objętej umową. Wniosek ma zastosowanie do podwykonawców, w tym do części umowy, którą zamierzają wykonać, którzy ukończyli odrębne DUAE.

Metoda dostawy: Kompletne DUAE. Dokument potwierdzający: - Świadectwo potwierdzające wydane przez ONRC, podpisane z rozszerzonym podpisem elektronicznym lub równoważnymi dokumentami wydanymi w kraju zamieszkania, przetłumaczone w języku rumuńskim. Informacje zawarte w świadectwie są prawdziwe / ważne w dniu ich przedłożenia.

Przedmiotem zamówienia musi być odpowiedni numer w kodzie CAEN świadectwa ustaleń wydanego przez ONRC / ORC - jest przedstawiany na wniosek instytucji zamawiającej przez oferenta, który został sklasyfikowany po zastosowaniu współczynnika udzielenia zamówienia. Informacje zawarte w certyfikacie ONRC muszą być prawdziwe i aktualne w dniu prezentacji.

Cifra de afaceri medie anuală pe ultimii trei ani financiari (2023, 2024, 2025) a ofertantului trebuie să fie de cel puțin egală cu valoarea estimată a lotului pentru care este depusa oferta

Următoarele documente justificative care probează îndeplinirea cerinței vor fi prezentate doar de către ofertantul clasat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor: bilanțuri contabile sau extrase de bilanț, rapoarte de audit financiar sau alte documente emise de organisme specializate care confirmă nivelul cifrei de afaceri înscris în DUAE.

Asocierea:

Dacă un Operator Economic (Ofertant) își exercită dreptul de a participa în comun cu alți Operatori Economici la procedura de atribuire, conform art. 54 din Legea nr. 98/2016, pentru demonstrarea îndeplinirii cerinței minime, acesta trebuie să depună împreună cu Oferta, până la termenul-limită de depunere a Ofertelor, următoarele:

a. Acordul de asociere conform Formular nr. 3 din Secțiunea Formulare;

b. câte un DUAE (răspuns) separat pentru fiecare Operator Economic (Ofertant individual, membrii Asocierii, Subcontractanți, Terți Susținători), cu care participă în comun la procedura de atribuire.

Terț susținător:

În cazul în care Ofertantul își exercită dreptul de a utiliza capacitățile unor Terți Susținători pentru a demonstra îndeplinirea cerinței minime, atunci acesta trebuie să prezinte, împreună cu Oferta, până la termenul limită pentru depunerea Ofertei, următoarele:

  1. Angajamentul Terțului Susținător (Formular nr. 5A) cu privire la susținerea financiară a Ofertantului;
  2. documentele transmise ofertantului de către terțul/ terții susținător/ susținători, din care rezultă modul efectiv prin care terțul/ terții susținător/ susținători va/ vor asigura îndeplinirea propriului angajament de susținere, care se constituie în anexe la angajamentul ferm.Documentele prezentate trebuie sa indice concret care sunt resursele financiare pe care terțul le va mobiliza în cazul în care ofertantul întâmpină dificultăți pe parcursul derulării contractului sau se va afla în imposibilitatea derulării contractului, tipul acestor documente fiind determinat de obligațiile asumate de ofertant și terțul susținător prin angajamentul ferm.Terțul susținător va dovedi prin documentele prezentate ca deține toate resursele invocate ca element de susținere a ofertantului. Aceste documente vor fi încărcate în SEAP împreună cu Angajamentul ferm și cu oferta, și vor fi semnate cu semnătură electronică extinsă, în condițiile legii.
  3. situațiile financiare sau extrase din situațiile financiare pentru anii 2023, 2024 si 2025 din care rezultă îndeplinirea nivelului minim solicitat al cerinței privind situația economică și financiară. Documentele menționate la pct. c) vor fi prezentate de ofertantul clasat pe primul loc după aplicarea criteriului de atribuire, anterior atribuirii contractului, la solicitarea Autorității contractante, cu respectarea cerințelor privind semnarea electronica a documentelor.

Prin raportare la prevederile art. 183 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, Autoritatea contractantă respinge terțul susținător propus dacă acesta nu îndeplinește cerințele de calificare privind capacitatea sau se încadrează în motivele de excludere şi solicită ofertantului o singură dată – înlocuirea acestuia și prezentarea unui alt terț, cu respectarea principiului tratamentului egal.

Note:

În vederea îndeplinirii cerinței, ofertantul poate beneficia de susținerea unui/ unor terț/ terți, cu respectarea prevederilor art. 182 din Legea nr. 98/2016. În acest caz, se va prezenta câte un DUAE separat pentru fiecare Terț Susținător.

Dacă un grup de operatori economici depune o ofertă comună, cerința se demonstrează prin luarea în considerare a resurselor tuturor membrilor grupului.

Pentru altă monedă decât Euro, se transformă mai întâi în Euro, utilizându-se cursul mediu pentru anul 2023, 2024 și 2025 publicat pe site-ul https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/procedures-guidel…

Język oryginału: rumuński

Oferenci muszą wykazać, że prawidłowo zrealizowali, wykonali i zrealizowali podobne dostawy o tym samym charakterze i złożoności w ciągu ostatnich trzech lat (obliczone z wyprzedzeniem / odwrotnie od początkowego terminu zamknięcia składania ofert) co najmniej szacunkowej wartości partii, dla której złożyli oferty. Podobne produkty będą oznaczały: sprzęt IT podobny do sprzętu do zakupu w ramach każdej partii.

Uwaga: Ostatnie 3 lata oblicza się poprzez odniesienie do ostatecznego terminu składania ofert ustalonego przez instytucję zamawiającą w ogłoszeniu o zamówieniu. W związku z tym, zgodnie z przepisami art. 13 ust. 2 Instrukcji Prezesa ANAP nr 2 / 2017, jeżeli termin składania ofert zostanie odpowiednio przedłużony (z dniami zwłoki) i okres podobnych doświadczeń. Podobne produkty będą oznaczać: dostawy sprzętu informatycznego podobnego do tych, które mają być zakupione w ramach każdej partii.

Następujące dokumenty potwierdzające spełnienie wymogu są składane wyłącznie przez oferenta najwyższego szczebla w rankingu pośrednim sporządzonym po zakończeniu oceny ofert: protokół otrzymujący lub inne dokumenty zawierające następujące informacje: beneficjenta, rodzaj i wartość dostarczanych produktów, okres i miejsce dostawy oraz datę otrzymania produktów; zalecenia; znalezienie dokumentów wydanych przez instytucje zamawiające i / lub poświadczenie dobrych wyników; inne równoważne dokumenty.

Kombinacja: Jeżeli podmiot gospodarczy (Tenant) korzysta z prawa do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia wspólnie z innymi podmiotami gospodarczymi, zgodnie z art. 54 ustawy nr 98 / 2016, w celu wykazania spełnienia wymogu minimalnego, przedkłada wraz z ofertą, w terminie składania ofert: a. Układ stowarzyszeniowy w ramach formularza 7 sekcji formularza; b) oddzielny DUAE (odpowiedź) dla każdego podmiotu gospodarczego (indywidualny oferent, członkowie Stowarzyszenia, podwykonawcy, osoby trzecie wspierające), z którymi uczestniczą wspólnie w procedurze udzielania zamówień.

Dostawca strony trzeciej: Jeżeli oferent korzysta z prawa do korzystania z zdolności osób trzecich w celu wykazania, że spełniony jest minimalny wymóg, przedkłada wraz z ofertą następujące dokumenty w terminie składania oferty:

  1. zobowiązanie strony trzeciej wspierającej (formularz nr 10) do wspierania zdolności technicznej i / lub zawodowej oferenta;
  2. dokumenty przedłożone oferentowi przez stronę trzecią / osobę trzecią wspierającą / wspierającą, w wyniku czego skuteczny sposób, w jaki wspierająca strona trzecia / strona trzecia (strony trzecie) zapewni wypełnienie własnego zobowiązania w zakresie wsparcia, które jest określone w załącznikach do zobowiązania firmy.Przedłożone dokumenty wskazują w sposób konkretny zasoby (materialne / ludzkie / techniczne), które osoba trzecia uruchomi, jeżeli oferent napotka trudności w trakcie realizacji zamówienia lub nie będzie w stanie wykonać zamówienia, a rodzaj takich dokumentów zostanie określony na podstawie zobowiązań podjętych przez oferenta i wspierającą stronę trzecią na mocy zobowiązania.Na podstawie przedłożonych dokumentów strona trzecia popierająca udowodni, że posiada wszystkie zasoby, na które powołuje się jako element wsparcia oferenta. Dokumenty te zostaną załadowane do SEAP wraz z stanowczym zobowiązaniem i ofertą oraz podpisane rozszerzonym podpisem elektronicznym zgodnie z prawem.W odniesieniu do przepisów art. 183 ust. 2 ustawy nr 98 / 2016 instytucja zamawiająca odrzuca proponowaną stronę trzecią, jeżeli nie spełnia ona wymogów kwalifikacyjnych dotyczących zdolności przewozowej lub jest objęta wykluczeniem i zwraca się do oferenta tylko raz o jej zastąpienie i przedstawienie innej strony trzeciej, zgodnie z zasadą równego traktowania.

Uwagi: W celu spełnienia tego wymogu oferent może skorzystać ze wsparcia strony trzeciej / osoby trzeciej, z zastrzeżeniem art. 182 ustawy nr 98 / 2016. W takim przypadku dla każdej dostarczającej strony trzeciej przedstawione zostaną oddzielne DUAE, zawierające wymaga…

PRZYKŁAD — to nie jest wynik dla Twojej firmyCzy możesz złożyć ofertę? Twoja gotowość

Tak wygląda sprawdzenie tego przetargu w SalesDots: warunki z ogłoszenia, fakty tego zamówienia, wymogi typowe dla jego kategorii i rejestry Twojej firmy. Statusy poniżej są przykładowe; prawdziwy wynik zobaczysz po zalogowaniu.

5 spełnione · 0 wygasa · 0 brakuje · 6 do sprawdzenia

Warunki z tego ogłoszenia

  • Certyfikaty wskazane w ogłoszeniuporównane z certyfikatami w Twoim profiluMasz w profilu

Fakty tego przetargu

  • 2 częściwybierz części, które zrealizujesz, i wyceń każdą z nichDo sprawdzenia
  • Cena — 40% ocenyTwoja cena na tle wcześniej wygrywających ofertDo sprawdzenia
  • PT 1 - Wydłużony okres gwarancji (PGE) dla wszystkich produktów — 15% ocenydowody pod to kryterium oceny przygotowaneMasz w profilu
  • PT 2 - Opakowanie z materiału pochodzącego z recyklingu — 15% ocenydowody pod to kryterium oceny przygotowaneDo sprawdzenia
  • Kto wygrywa u tego zamawiającegoostatnio: KONICA MINOLTA BUSINESS SOLUTIONS ROMANIA, Critical Technologies — 3 różnych zwycięzców w ostatnich 6 rozstrzygnięciachDo sprawdzenia

Typowe dla kategorii: Sprzęt IT

  • Autoryzacja producentastatus autoryzowanego partnera dla oferowanej markiDo sprawdzenia
  • Rozwiązania równoważneoferowany model spełnia wszystkie parametry z opisuMasz w profilu
  • Gwarancja i serwisgwarancja producenta i serwis na miejscu przez wymagany okresDo sprawdzenia
  • Termin dostawydostępność i czas dostawy potwierdzone u dystrybutoraMasz w profilu
  • Deklaracje CE i energetycznedeklaracje zgodności dla oferowanych modeliMasz w profilu

Rejestry — sprawdzane automatycznie

  • Krajowy rejestr przedsiębiorcówfirma aktywna, reprezentacja zgodnaZweryfikowane
  • VAT UE (VIES)numer aktywny w VIESZweryfikowane
  • Identyfikator LEI (GLEIF)LEI wydany i odnowiony, dane zgodne z rejestremZweryfikowane
  • Kontrola sankcyjnafirma i beneficjenci poza listamiZweryfikowane

Za darmo · bez konta

Otrzymuj takie przetargi e-mailem

Nowe przetargi takie jak ten (Sprzęt IT · Rumunia) raz w tygodniu i tylko wtedy, gdy się pojawią.

Tylko adres firmowy. Nie przyjmujemy skrzynek Gmail, Outlook, WP, Onet i podobnych.

Bezpłatne sprawdzenie · 10 sekund

Czy Twoja firma pasuje do tego przetargu?

Podaj NIP. Porównamy historię Twoich zamówień publicznych z tym przetargiem — bez zakładania konta.

Tylko adres firmowy. Nie przyjmujemy skrzynek Gmail, Outlook, WP, Onet i podobnych.

Kryteria oceny ofert

Pełne nazwy kryteriów i ich wagi, tak jak w ogłoszeniu.

Część 1

  • Cena oferty40%

    Wynik podaje się w następujący sposób: a) w przypadku najniższych cen podaje się maksymalną liczbę punktów przydzielonych; b) w przypadku innych oferowanych cen wynik P (n) oblicza się proporcjonalnie, w następujący sposób: P (n) = (Minimalna oferta / Cena n) x maksymalna liczba punktów przydzielonych.

  • PT 1 - Wydłużony okres gwarancji (PGE) dla wszystkich produktów15%

    Algoritm de calcul Punctajul se acordă astfel: Punctajul maxim acordat pentru factorul de evaluare “Perioada de garanție extinsă” este de 15 puncte din totalul de 100 puncte și are o pondere de 15% în totalul criteriului de atribuire Direct proportional Punctaj maxim total 15 Punctele pentru factorul de evaluare “Perioada de garanție extinsă” (PGE) se vor acorda dupa cum urmeaza: - 0 puncte ofertantului/ ofertantilor care ofera garantia minima solicitata - 5 puncte ofertantului/ ofertantilor care ofera 1 an garantie in plus fata de minimul solicitat - 10 puncte ofertantului/ ofertantilor care ofera 2 ani garantie in plus fata de minimul solicitat - 12 puncte ofertantului/ ofertantilor care ofera 3 ani garantie in plus fata de minimul - 15 puncte ofertantului/ ofertantilor care ofera 4 ani garantie in plus fata de minimul Garanția trebuie să asigure faptul că produsele sunt conforme cu specificațiile contractuale, fără costuri suplimentare. În vederea acordării punctajului, operatorii economici vor menționa în cadrul propunerii tehnice termenul de garanție extins acordat. Modalitatea de îndeplinire: Ofertantul va prezenta o declaratie pe propria răspundere prin care se obligă să asigure suport tehnic pe perioada garanției și a garanției extinse, dacă este cazul. Autoritatea contractanta acordă punctaj pentru ofertele care prezintă o perioadă de garanție mai mare decat minimul solicitat.

  • PT 2 - Opakowanie z materiału pochodzącego z recyklingu15%

    Algoritm de calcul Punctajul se acordă astfel: Autoritatea contractantă urmăreşte utilizarea de ambalaje care să fie în deplină corelaţie cu conservarea şi dezvoltarea mediului, respectiv ambalaje primare pentru dispozitive informatice, astfel cum sunt definite în Directiva 94/62/CE, modificată prin Directiva 2004/12/CE. Se va puncta proporția de material reciclat utilizat în ambalajul primar pentru echipamente. Punctajul se acorda astfel: a) Pentru o proportie de material reciclat de până la 50% se vor acorda 5 puncte; b) Pentru o proportie de material reciclat cuprinsă între 51% şi 70% se vor acorda 10 puncte; c) Pentru o proportie de material reciclat cuprinsă între 71% şi 100% se vor acorda 15 puncte; Modalitatea de îndeplinire: Ofertantul va prezenta o declaraţie privind ambalajul echipamentelor, în care va declara proporţia de material reciclat. Aceasta declaratie va fi însoţita de documente provenite de la producător care confirmă procentul de material reciclat folosit la ambalaj. Daca nu se prezintă declarația pe propria raspundere insotita de documente care sa demonstreze cele declarate se acorda – 0 puncte. Declaratie producator/importator/distribuitor sau orice al document echivalent care precizeaza continutul CRA% de material reciclabil al ambalajelor - 15 puncte. Ambalajele trebuie să fie formate din materiale uşor de reciclat şi/sau materiale obţinute din surse regenerabile. Toate materialele de ambalare trebuie să fie uşor de separat, cu mana, in componente…

  • PT 3 - Czas odpowiedzi na zgłoszenia serwisowe15%

    Algoritm de calcul Punctajul se acordă astfel: a)Pentru un termen maxim de raspuns la solicitarile de service de maxim 8 ore se vor acorda 15 puncte; b)Pentru un termen maxim de raspuns la solicitarile de service mai mare de 8 ore si maxim 12 ore se vor acorda 10 puncte; c) Pentru un termen maxim de raspuns la solicitarile de service mai mare de 12 ore si maxim 16 ore se vor acorda 5 puncte; Pentru un termen maxim de raspuns la solicitarile de service mai mare de 16 ore si maximum 24 ore se vor acorda 0 puncte. Modalitatea de îndeplinire: Ofertantul va prezenta o declaraţie privind timpul de răspuns la solicitările de service.

  • PT 4 Zużycie energii w trybie czuwania i bezczynności15%

    SSe acorda un punctaj mai mare echipamentelor cu un consum mai mic ( echipamentele pentru care se aplica acest factor de evaluare sunt: Lotul 1- Echipamente IT: Sistem desktop, Laptop, Monitor desktop, Videoproiector, Multifunctional Imprimanta A4) . Punctaj maxim total 15. Consumul minim evaluat = cel mai mic consum dintre ofertanți Punctajul se acordă astfel: a) Pentru cel mai scăzut dintre consumuri, se acordă punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte consumuri ofertate, punctajul P(n) se calculează proporțional, astfel: C(n) = (Consum minim ofertat / Consum n) x punctaj maxim alocat.

Część 2

  • Cena oferty40%

    Wynik podaje się w następujący sposób: a) w przypadku najniższych cen podaje się maksymalną liczbę punktów przydzielonych; b) w przypadku innych oferowanych cen wynik P (n) oblicza się proporcjonalnie, w następujący sposób: P (n) = (Minimalna oferta / Cena n) x maksymalna liczba punktów przydzielonych.

  • PT 1 - Wydłużony okres gwarancji (PGE) dla wszystkich produktów15%

    Algoritm de calcul Punctajul se acordă astfel: Punctajul maxim acordat pentru factorul de evaluare “Perioada de garanție extinsă” este de 15 puncte din totalul de 100 puncte și are o pondere de 15% în totalul criteriului de atribuire Direct proportional Punctaj maxim total 15 Punctele pentru factorul de evaluare “Perioada de garanție extinsă” (PGE) se vor acorda dupa cum urmeaza: - 0 puncte ofertantului/ ofertantilor care ofera garantia minima solicitata - 5 puncte ofertantului/ ofertantilor care ofera 1 an garantie in plus fata de minimul solicitat - 10 puncte ofertantului/ ofertantilor care ofera 2 ani garantie in plus fata de minimul solicitat - 12 puncte ofertantului/ ofertantilor care ofera 3 ani garantie in plus fata de minimul - 15 puncte ofertantului/ ofertantilor care ofera 4 ani garantie in plus fata de minimul Garanția trebuie să asigure faptul că produsele sunt conforme cu specificațiile contractuale, fără costuri suplimentare. În vederea acordării punctajului, operatorii economici vor menționa în cadrul propunerii tehnice termenul de garanție extins acordat. Modalitatea de îndeplinire: Ofertantul va prezenta o declaratie pe propria răspundere prin care se obligă să asigure suport tehnic pe perioada garanției și a garanției extinse, dacă este cazul. Autoritatea contractanta acordă punctaj pentru ofertele care prezintă o perioadă de garanție mai mare decat minimul solicitat.

  • PT 2 - Opakowanie z materiału pochodzącego z recyklingu15%

    Algoritm de calcul Punctajul se acordă astfel: Autoritatea contractantă urmăreşte utilizarea de ambalaje care să fie în deplină corelaţie cu conservarea şi dezvoltarea mediului, respectiv ambalaje primare pentru dispozitive informatice, astfel cum sunt definite în Directiva 94/62/CE, modificată prin Directiva 2004/12/CE. Se va puncta proporția de material reciclat utilizat în ambalajul primar pentru echipamente. Punctajul se acorda astfel: a) Pentru o proportie de material reciclat de până la 50% se vor acorda 5 puncte; b) Pentru o proportie de material reciclat cuprinsă între 51% şi 70% se vor acorda 10 puncte; c) Pentru o proportie de material reciclat cuprinsă între 71% şi 100% se vor acorda 15 puncte; Modalitatea de îndeplinire: Ofertantul va prezenta o declaraţie privind ambalajul echipamentelor, în care va declara proporţia de material reciclat. Aceasta declaratie va fi însoţita de documente provenite de la producător care confirmă procentul de material reciclat folosit la ambalaj. Daca nu se prezintă declarația pe propria raspundere insotita de documente care sa demonstreze cele declarate se acorda – 0 puncte. Declaratie producator/importator/distribuitor sau orice al document echivalent care precizeaza continutul CRA% de material reciclabil al ambalajelor - 15 puncte. Ambalajele trebuie să fie formate din materiale uşor de reciclat şi/sau materiale obţinute din surse regenerabile. Toate materialele de ambalare trebuie să fie uşor de separat, cu mana, in componente…

  • PT 3 - Czas reakcji na zgłoszenia serwisowe15%

    Algoritm de calcul Punctajul se acordă astfel: a)Pentru un termen maxim de raspuns la solicitarile de service de maxim 8 ore se vor acorda 15 puncte; b)Pentru un termen maxim de raspuns la solicitarile de service mai mare de 8 ore si maxim 12 ore se vor acorda 10 puncte; c) Pentru un termen maxim de raspuns la solicitarile de service mai mare de 12 ore si maxim 16 ore se vor acorda 5 puncte; Pentru un termen maxim de raspuns la solicitarile de service mai mare de 16 ore si maximum 24 ore se vor acorda 0 puncte. Modalitatea de îndeplinire: Ofertantul va prezenta o declaraţie privind timpul de răspuns la solicitările de service.

  • PT 4 Zużycie energii w trybie czuwania i bezczynności15%

    Se acorda un punctaj mai mare echipamentelor cu un consum mai mic ( echipamentele pentru care se aplica acest factor de evaluare sunt: Lotul 2 – Data center: Sistem server AI, Server backup, Sistem de tip storage) . Punctaj maxim total 15. Consumul minim evaluat = cel mai mic consum dintre ofertanți Punctajul se acordă astfel: a) Pentru cel mai scăzut dintre consumuri, se acordă punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte consumuri ofertate, punctajul P(n) se calculează proporțional, astfel: C(n) = (Consum minim ofertat / Consum n) x punctaj maxim alocat.

Zamawiający

Universitatea de Medicina si Farmacie "Carol Davila"

Adres
Strada: Lupu Dionisie, nr. 37, 020021 Bucuresti, Rumunia
Region (NUTS)
RO321
Strona internetowa
www.umfcd.ro

Identyfikatory rejestrowe

Numer rejestrowy w ogłoszeniu
4192910

Co ten zamawiający kupował wcześniej

27 ogłoszeń o udzieleniu zamówienia IT w latach 2022–2026, łącznie 6,1 mln €.

  • Servicii de reparare şi întreţinere echipamente de reprografie tip click/pagina

    Wykonawca: KONICA MINOLTA BUSINESS SOLUTIONS ROMANIA · ofert: 1

    52 089 RON

    1 paź 2026

  • Sistem informatic pentru gestionarea informatiilor de laborator în cadrul proiectului ROGEN

    Wykonawca: Critical Technologies · ofert: 5

    367 773 RON

    22 wrz 2026

  • Servicii de reparare şi întreţinere echipamente de reprografie tip click/pagina

    Wykonawca: KONICA MINOLTA BUSINESS SOLUTIONS ROMANIA · ofert: 1

    136 410 RON

    1 lip 2026

  • Servicii de reparare şi întreţinere echipamente de reprografie tip click/pagina

    Wykonawca: KONICA MINOLTA BUSINESS SOLUTIONS ROMANIA · ofert: 1

    86 864 RON

    1 lip 2026

  • Echipamente IT

    Wykonawca: ARLECHIN TOTAL DISTRIBUTION

    15 725 RON

    16 cze 2026

  • Servicii de reparare şi întreţinere echipamente de reprografie tip click/pagina

    Wykonawca: KONICA MINOLTA BUSINESS SOLUTIONS ROMANIA · ofert: 1

    1,5 mln RON

    5 sty 2026

Jak złożyć ofertę

Ofertę składa się wyłącznie na platformie zamawiającego, przed terminem składania ofert.

Pytania i odpowiedzi

Jaki jest termin składania ofert w przetargu „Dostawa sprzętu IT na potrzeby projektu Kontrola raka szyjki macicy poprzez równy dostęp do wysokiej jakości usług: wzmocnienie zdolności krajowego programu badań przesiewowych – CLARA”?

Oferty należy złożyć do 8 gru 2026, 14:00 CET.

Jaka jest wartość zamówienia?

Wartość szacunkowa podana w ogłoszeniu: 39 880 RON.

Kto jest zamawiającym?

Universitatea de Medicina si Farmacie "Carol Davila" (Bucuresti, Rumunia).

Gdzie i jak złożyć ofertę?

Ofertę składa się elektronicznie na platformie https://www.e-licitatie.ro.

Czy zamówienie jest podzielone na części?

Tak, na 2 części.

Jakie są kryteria oceny ofert?

Cena oferty 40%, PT 1 - Wydłużony okres gwarancji (PGE) dla wszystkich produktów 15%, PT 2 - Opakowanie z materiału pochodzącego z recyklingu 15%, PT 3 - Czas odpowiedzi na zgłoszenia serwisowe 15%, PT 4 Zużycie energii w trybie czuwania i bezczynności 15% (kryteria różnią się między częściami).

W jakim trybie prowadzone jest postępowanie?

Przetarg nieograniczony.

Wygraj go z SalesDots

Przeczytamy dokumenty za Ciebie

SalesDots pobiera dokumenty zamówienia (albo bierze Twój plik, gdy platforma na to nie pozwala) i najpierw odpowiada na dwa pytania: co zamawiający chce dostać i co musisz wykazać, żeby wziąć udział — każde z dokładnym cytatem i stroną.

Analizuj dokumenty

Dopasowanie do Twojego profilu

Każdy certyfikat, referencja i rola jest sprawdzana z Twoją firmą: zielono, gdy to masz, bursztynowo, gdy wygasa przed terminem, szaro, gdy trzeba to sprawdzić.

Sprawdź dopasowanie

Przygotuj ofertę

Zamień warunki w listę zadań z właścicielami i terminami, przygotuj pytania do zamawiającego i prowadź zespół według jednego planu.

Zacznij ofertę

Nie przegap żadnej zmiany

Śledź termin, zmiany ogłoszenia i odpowiedzi na pytania, a podobne przetargi i ponowne postępowania zobaczysz przed publikacją.

Śledź przetarg

Źródło: Tenders Electronic Daily (TED), Dziennik Urzędowy UE. SalesDots nie jest zamawiającym; oferty składa się wyłącznie na platformie zamawiającego. Dane z oficjalnego ogłoszenia, odświeżone 6 lis 2026, 04:10 CET.